КМДА Київська міська державна адміністрація


Андрій Михайлович Цепун (14 жовтня 1978 р., м. Київ – 21 лютого 2014 р., м. Київ) – менеджер з продажу.

Життєпис. Народився та виріс у місті Київ. У 1995 році закінчив ліцей №100 «Поділ» у Києві, у 2001 році – радіофакультет Київського міжнародного університету цивільної авіації (нині – Національний авіаційний університет). Працював менеджером з продажу металоконструкцій (броньовані двері, ковані речі). Відкривав свій власний бізнес з продажу металоконструкцій, але криза змусила його закрити підприємство. Останнім часом працював на фірмі «КиївСпецСталь». Із дружиною Юлією мали сина Владислава.

Участь у Революції Гідності. Взимку 2013-2014 років був активним учасником Революції Гідності. Під час протистоянь у центрі Києва чергував на блокпостах на в‘їзді до столиці, щоб зупинити підхід підкріплення для «тітушків» та бійців «Беркуту». Увечері 20 лютого 2014 року Андрій Цепун разом з іншими активістами чергував на блокпосту на в‘їзді у Київ з боку Гостомельської траси. В ніч на 21 лютого 2014 року після завершення чергування близько півночі пішов сам додому. Вранці його тіло знайшли у Києві на вулиці Верболозній на Куренівці зі слідами жорстокого побиття й черепно-мозковою травмою, несумісною з життям. Андрію було 35 років.

Пошанування. Похований на кладовищі села Кожухівка Васильківського району Київської області. Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Цепуну Андрію Михайловичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю “За жертовність і любов до України”, а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно). Ім’я та портрет героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві й на алеї Героїв Небесної Сотні, а також на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові (вул. І. Кривоноса). 17 лютого 2015 року у селі Гаврилівці на фасаді будівлі Гавриловецької середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 13 жовтня 2015 року у Києві на фасаді будівлі Національного авіаційного університету (проспект космонавта Комарова, 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку (з
часом її було замінено на нову).



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.