КМДА Київська міська державна адміністрація


Гарантовані державою пільги

Гарантії у медичній сфері

Учасники бойових дій мають право на: 

  • Безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів. Отримати їх можна лише у державних (у т. ч. відомчих) та комунальних медичних закладах. Для безоплатного отримання лікарських засобів необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явити посвідчення УБД та рецепт лікаря. Якщо особа обслуговується у відомчому медичному закладі, то отримати ліки можна в аптеках, закріплених за таким закладом.

  • Першочергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів). Щоб скористатися цією пільгою, необхідно в державному закладі охорони здоров’я пред’явити посвідчення УБД.

  • Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація – здійснюється незалежно від форми власності (державних чи приватних).

  • Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів.

  • Користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи.

  • Безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Учасники бойових дій мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого придбані за рахунок коштів державного бюджету. Для забезпечення безоплатним санаторно-курортним лікуванням необхідно звернутися до РУПСЗН за місцем реєстрації з заявою, медичною довідкою, паспортом, копією посвідчення учасника бойових дій чи інваліда війни та документом, що підтверджує залучення до виконання завдань.

Для одержання консультації можна звернутись до:

- Комунальна бюджетна установа «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції» - вул. Хрещатик, 36, поверх 1. Телефон для довідок: 0800-300 633; 067-242-37-18; (044) 202-76-93. Понеділок –четвер: з 9:00 до 18:00; П’ятниця: з 9:00 до 16:45; обідня перерва: з 13:00 до 14:00.

- Міністерство у справах ветеранів України – м. Київ, провулок Музейний, 12 . Телефон для звернення громадян (гаряча лінія): (044) 281 08 32. Відділ у м. Києві: 098-875-22-12.
Сайт: https://mva.gov.ua/ua/tag/protezuvannya-ta-reabilitaciya

- Координаційного центру з надання правової допомоги за номером 0 800 213 103 або ознайомитись із інформацією на сайті: https://www.legalaid.gov.ua/
- Профільна гаряча лінія Міністерства оборони України, контакти яких та іншу інформацію можна знайти на сайті міністерства: https://www.mil.gov.ua/content/other/Pamyatka.pdf


 Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції  можна переглянути на сайті Департаменту соціальної політики, а також на сайті Міністерства соціальної політики.

На даний час механізм забезпечення учасників антитерористичної операції технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок). Порядком передбачено позачергове безоплатне забезпечення учасників антитерористичної операції (далі-учасники АТО) технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій. Згідно пункту 15 Порядку, облік інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб в тому числі учасників АТО, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі - облік), ведуть місцеві органи праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання осіб. Орган соціального захисту населення має право взяти на облік в установленому Мінсоцполітики порядку інваліда, дитину-інваліда, ішу особу за їх фактичним місцем проживання, перебування. Учасники АТО, які потребують технічних засобів реабілітації можуть звертатись за місцем свого проживання, перебування (наприклад: якщо особа перебуває у медичному закладі на лікуванні).

Основні види технічних та інших засобів реабілітації (далі-ТЗР):

  • протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);
  • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);
  • засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);
  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);
  • меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).

Учасник АТО або його законний представник подає документи до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО або за фактичним місцем його перебування.

Перелік необхідних документів для отримання ТЗР:

  • паспорт (копія та оригінал);
  • ідентифікаційний код (копія та оригінал);
  • рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;
  • витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).

Працівники органів соціального захисту населення:

  • нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР;
  • ознайомлять з каталогами ТЗР;
  • ознайомлять з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР;
  • видадуть направлення на забезпечення необхідними ТЗР.

Учасник АТО (його законний представник) обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації. На обраному заявником підприємстві, буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації: (044)257-20-30; (044) 257-71-33.

Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації: (044) 564-64-11.

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації: (044) 530-19-19; (044)530-15-55; (044) 530-13-31.

Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації: (044)540-80-36; (044)512-97-46; (044)512-02-57.

Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації: (044) 489-91-75;(044) 467-98-68.

Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації: (044) 280-45-55.

Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації: (044)482-48-51.

Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації: (044) 274-85-07.

Управління праці та соціального захисту населення Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації: (044) 245-19-99; (044) 489-91-75; (044) 467-98-68.

Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації: (044) 236-19-42.


Компенсація стаціонарного лікування

КОМПЕНСАЦІЯ ВИТРАТ НА СТАЦІОНАРНЕ ЛІКУВАННЯ ТА/АБО НАДАННЯ КОШТІВ НА СТАЦІОНАРНЕ ЛІКУВАННЯ КИЯНАМ-УЧАСНИКАМ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Підстава

Рішення Київської міської ради від 9 жовтня 2014 року № 271/271 «Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей».

Хто має право

Компенсація витрат на стаціонарне лікування та/або надання коштів на стаціонарне лікування травми або захворювання, які отримані або загострилися в зв'язку з участю в антитерористичній операції надається:

  • киянам-учасникам антитерористичної операції,
  • членам сімей учасників антитерористичної операції, загиблих (померлих) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі у антитерористичній операції,
  • киянам – учасникам антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти;
  • особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України – за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста Києва в межах видатків навідповідний рік надаються кошти на придбання лікарських засобів та медичних виробів при лікуванні в стаціонарних умовах, в тому числі ендопротезуванні, слухопротезуванні, протезуванні ока (далі - кошти на стаціонарне лікування).

Необхідні документи

Для отримання коштів на стаціонарне лікування заінтересована особа звертається до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за адресою: м. Київ, проспект Любомира Гузара, 7 із заявою, до якої додаються:

  • копія паспорта громадянина України;
  • копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • копія документа, який підтверджує участь в антитерористичній операції, передбачених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб), виданої за формою, визначеною Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 509, з відміткою про фактичне місце проживання в місті Києві (далі - довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи);;
  • довідка закладу охорони здоров'я про необхідність стаціонарного лікування та можливість його проведення у відповідному закладі охорони здоров'я із зазначенням суми витрат на лікування травми або захворювання, які отримані або загострилися в зв'язку з участю в антитерористичній операції;
  • довідка закладу охорони здоров'я про необхідність стаціонарного лікування та можливість його проведення у відповідному закладі охорони здоров'я із зазначенням суми витрат на лікування члена сім’ї учасника антитерористичної операції, загиблого (померлого) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі у антитерористичній операції;
  • для членів сімей учасників антитерористичної операції, загиблих (померлих) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одежаних під час участі у антитерористичній операції: копія довідки для членів сімей осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення за формою, затвердженою наказом Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Генеральної прокуратури України від 16 грудня 2015 року № 726/1220/2596/5/1581/526/800/444/745/780/402, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2015 року за № 1587/28032 (за необхідності);
  • копія витягу із протоколу засідання Центральної військово–лікарської комісії Міністерства оборони України або копія постанови Центральної військово–лікарської комісії МВС України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв, що призвели до смерті (за необхідності);
  • копія свідоцтва про смерть учасника антитерористичної операції, загиблого (померлого) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі у антитерористичній операції;
  • копія документа, які підтверджують родинні стосунки із киянином–учасником антитерористичної операції, загиблим (померлим) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі у антитерористичній операції, киянином – учасником антитерористичної операції, який перебуває в полоні, або зник безвісти (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження тощо);
  • документ, який підтверджує факт перебування в полоні або зникнення безвісти киянина – учасника антитерористичної операції. (Документи, зазначені у цьому пункті, подаються до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) також в оригіналах для звірки з копіями).
  • для осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України: копія посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);
  • довідки медичного закладу, що підтверджують проведене стаціонарне лікування травми або захворювання, які отримані або загострилися у зв'язку з участю в антитерористичній операції;
  • фінансовий документ про оплату стаціонарного лікування учасником антитерористичної операції, особою, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України (рахунок-фактура, касові чеки на лікарські засоби та вироби медичного призначення за період перебування на стаціонарному лікуванні).
  • - довідка закладу охорони здоров'я про необхідність стаціонарного лікування та можливість його проведення у відповідному закладі охорони здоров'я із зазначенням суми витрат на лікування травми або захворювання, які отримані або загострилися в зв'язку з участю в антитерористичній операції.

    Розмір компенсації витрат на стаціонарне лікування, витрат на складне протезування та наданих коштів на стаціонарне лікування визначається комісією в кожному конкретному випадку та не може перевищувати 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня … року, в якому комісією прийнято рішення про компенсацію вказаних витрат та/або виплату коштів.

    2015 рік – 1 096 200 грн.
    2016 рік – 1 238 400 грн.
    2017 рік – 1 440 000 грн.
    2018 рік – 1 585 800 грн.
    2019 рік – 1 728 900 грн.

 

Уповноважений орган

Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат за адресою проспект Комарова, 7, каб. 116, телефон для довідок: (044) 408 74 44.

Особливості реалізації:

Для розгляду питань щодо надання коштів на стаціонарне лікування, в тому числі ендопротезування, слухопротезування та протезування ока, компенсації витрат на стаціонарне лікування киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, членам сімей учасників антитерористичної операції, загиблих (померлих) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі у антитерористичній операції, киянам – учасникам антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти - виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) утворюється комісія.

У разі, коли до заяви додаються не всі необхідні документи, Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом трьох робочих днів з дня реєстрації заяви повідомляє заявнику про документи, які необхідно подати. Для розгляду питань щодо надання коштів на стаціонарне лікування виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) утворюється комісія, яка є консультативно-дорадчим органом. Положення про комісію та її персональний склад затверджуються розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Надання коштів на стаціонарне лікування здійснюється у разі лікування у відомчих, державних, комунальних закладах охорони здоров'я на території України.
Розмір коштів на стаціонарне лікування визначається комісією в кожному конкретному випадку у разі, якщо витрати становлять більше 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не може перевищувати 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому комісією прийнято рішення про виплату коштів.

До коштів на стаціонарне лікування не включаються витрати на оплату банківських послуг.
При розгляді питань комісією також враховується обсяг бюджетних призначень на відповідні цілі, а також висновок керівника відповідного закладу охорони здоров'я з приводу захворювання та із зазначенням інформації, які із наданих заявником фінансові документи є підставою для компенсації грошових витрат, пов'язаних саме із зазначеним стаціонарним лікуванням.

Надання коштів на стаціонарне лікування здійснюється не пізніше 14 календарних днів з моменту прийняття рішення комісією, за наявності коштів на зазначені цілі та виплачується поштовим переказом через відділення зв'язку за місцем проживання заявника або шляхом перерахування коштів на банківський рахунок, відкритий на ім'я заявника.

У разі смерті одержувача за період від подачі документів до моменту її одержання, надання коштів на стаціонарне лікування членам сім'ї одержувача не здійснюється, а призначена до виплати сума до складу спадщини не включається.

 Дізнатись більше про виплати чи отримати консультацію з інших питань можна, звернувшись до:

- Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат за адресою: проспект Любомира Гузара, 7, каб. 116, телефон для довідок: (044) 408 74 44.
- Комунальна бюджетна установа «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції» - вул. Хрещатик, 36, поверх 1. Телефон для довідок: 0800-300 633; 067-242-37-18; (044) 202-76-93. Понеділок –четвер: з 9:00 до 18:00; П’ятниця: з 9:00 до 16:45; обідня перерва: з 13:00 до 14:00.


Стоматологічні послуги

Держава гарантувала пільги учасникам АТО, які записані у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», де передбачає пільги ст..12 п.2:

- Першочергове безплатне зубопротезування ( за винятком протезування з дорогоцінних металів).

Інструкція про порядок надання стоматологічної допомоги в закладах охорони здоров’я та медичних підрозділах ЗСУ за наказом Міністерства оборони України від 18.08.2015 року № 414 регулює зазначене питання наступним чином. Під безоплатним зубопротезуванням мається на увазі НЕ протезування з дорогоцінних металів, кераміки, металокераміки, цільнолитих, металопластмаси, нітріт-титанового покриття, бюгельне протезування чи встановлення імплантів. А мається на увазі «штамповано-паяні незнімні протези, знімні пластинчаті протези, суцільнолиті та пластмасові конструкції протезів за медичними показаннями».

Комунальна бюджетна установа «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції» (надалі–Центр) спільно з Департаментом охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради(КМДА)(далі –ДОЗ м. Києва) почали систематизувати та винаходити можливість покращити якість надання стоматологічних послуг за новітніми технологіями.

Після опитування киян- учасників АТО та членів сімей загиблих у 2018р.-2019р. був створений 1-й реєстр у кількості 450 осіб та перенаправлен у ДОЗ м. Києва. За наказом № 1172 ДОЗ м. Києва «Про організацію надання стоматологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС» - була створена Комісія медичної ради, щодо обстеження осіб, які потребують лікування і протезування зубів та надання необхідних послуг. Вперше надається послуга з протезування зубів з металокераміки, згідно з висновком комісії та за Програмою «Здоров’я киян».

За 2019 рік на Комісію медичної ради Центром було перенаправлено - 450 киян- учасників АТО. За 2020 рік – 500 киян-учасників АТО.

Детальніша інформація та запис:

Комунальна бюджетна установа «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції» - вул. Хрещатик, 36, поверх 1. Телефон для довідок: 0800-300 633; 067-242-37-18; (044) 202-76-93. Понеділок –четвер: з 9:00 до 18:00; П’ятниця: з 9:00 до 16:45; обідня перерва: з 13:00 до 14:00.

 



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.