КМДА Київська міська державна адміністрація


Анатолій Ілліч Нечипоренко (1 вересня 1941 року, селище міського типу Брусилів Житомирської області — 11 квітня 2014 року, місто Київ) – водій, пенсіонер.

Життєпис Народився 1 вересня 1941 року в селянській родині. Закінчив 7 класів Брусилівської середньої школи №1 і вже в 14 років працював різноробочим на цегельному заводі. У 18 років закінчив курси водіїв і був призваний до лав Радянської армії. Після закінчення служби в армії поступив на роботу в автобусний парк №1 водієм рейсового автобуса. Потім перейшов на роботу в таксомоторний парк №1 міста Києва – водієм таксі. З 1988 року і до пенсії працював у «Київзовніштрансі» на міжнародних перевезеннях. Після виходу на пенсію і до останніх днів трудився в охороні гаражного кооперативу «Пролісок». Мав дружину Олену, доньку Анну та онуків Андрія та Владислава. Він об’їздив усю Україну. Багато мандрував Європою. Мріяв, щоб його онуки жили як європейці.

Участь у Революції Гідності За словами доньки Анни, загиблий не був постійно на Майдані. Приходив лише тоді, коли мав таку можливість, адже до останніх днів життя працював. Під час «мирного маршу» 18 лютого його було важко травмовано на вулиці Інститутській у середмісті Києва. Отримав черепно-мозкову травму, потрапив до реанімації, однак від отриманих травм помер 11 квітня 2014 року. Анатолію було 72 роки.

Пошанування Похований у Києві. Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Нечипоренко Анатолію Іллічу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота зірка”. 4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно). 8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького УГКЦ Святослава (посмертно). Ім’я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на алеї Героїв Небесної Сотні, а також Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові (вул. Кривоноса).



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.