КМДА Київська міська державна адміністрація


Особливості сплати кредитів учасниками АТО

  • військовослужбовці (з 18 березня 2014 року і до закінчення особливого періоду), а також резервісти та військовозобов’язані (з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду) мають право на звільнення від сплати відсотків за користування кредитів;
  • військовослужбовці (з 18 березня 2014 року і до закінчення особливого періоду), а також резервісти та військо-возобов’язані (з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду) звільняються від сплати штрафу за несвоєчасно внесені платежі по кредиту;
  • пільг та особливого порядку щодо погашення тіла кредиту та сплати комісії по кредиту для військових не передбачено.

Рекомендації для учасників АТО

  • Банки під час дії особливого періоду не мають права нараховувати відсотки та штрафи за кредитами для учасників АТО, а нараховані відсотки та пеня повинні бути списані, у разі письмового повідомлення банку особою, що має копію військового квитка з відповідною службовою відміткою, копію довідки про призов військовозобов’язаного на військову службу, копію витягу із наказу або довідку про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (для резервістів).
  • Звертайтесь до банку із проханням зупинити нарахування відсотків та пені, а також щоб реструктуризувати кредит. Це потрібно зробити особисто чи через довірену особу або адвоката, або через родичів (в окремих випадках, про що детальніше треба дізнатись в вашому банку).
  • Потрібно надати підтвердження участі в АТО. Цим документом служить довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу або витяг з наказу чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (також можуть видаватись родичам для пред’явлення їх за місцем вимоги).
  • З деталями процедури реструктуризації варто ознайомитись на сайті чи у відділенні вашого банку. У випадку погашення кредиту слід отримати довідку про відсутність заборгованості. Всі документи та квитанції по кредиту слід зберігати протягом трьох років, проте слід пам’ятати, не варто підписувати документи, в необхідності яких є сумніви, без додаткової консультації юриста.

Одержання позики

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю в наслідок війни мають право одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;

Підстава

Для одержання консультації можна звернутись до:

  • Центру допомоги учасникам АТО за адресою вул. Хрещатик, 36, каб. 115. Телефон для довідок: (044) 202 76 93, (067) 242 37 18; 0 800 300 633.
  • Міністерства у справах ветеранів України за адресою: Київ, Музейний провулок, 12. Для консультацій телефонуйте за номерами (044) 281 08 32.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.