Головна  →  Ветеранам АТО/ООС  →  Міські пільги та гарантії  →  Додаткові ритуальні гарантії

ДОДАТКОВІ ГАРАНТІЇ У СФЕРІ РИТУАЛЬНИХ ПОСЛУГ КИЯНАМ-УЧАСНИКАМ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Підстава

Рішення Київської міської ради від 9 жовтня 2014 року № 271/271 «Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей».

Хто має право

Кияни - учасники антитерористичної операції, на яких не поширюється дія статті 14 Закону України Про поховання та похоронну справу.

Пільга та гарантії

Безоплатно надаються такі послуги виконавцю волевиявлення або особі, яка зобов'язалася поховати загиблого (померлого):

 • оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;
 • доставка предметів похоронної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);
 • надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);
 • перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу до місця поховання;
 • організація поховання і проведення ритуалу;
 • надання труни;
 • надання вінка похоронного з траурною стрічкою (з написом чи без нього);
 • копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу);
 • надання урни;
 • кремація;
 • поховання урни з прахом (закопування в могилі чи розміщення в колумбарній ніші та одноразове прибирання прилеглої території після поховання).

Влаштування поминальних обідів здійснюється районними в місті Києві державними адміністраціями за рахунок коштів, передбачених на вказані цілі у бюджеті міста Києва на виконання міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам".

Підстави

Виконавець волевиявлення або особа, яка зобов'язалася поховати загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції, особу, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, до заяви для оформлення договору-замовлення додає:

 • копію свідоцтва про смерть;
 • щодо осіб учасників антитерористичної операції: копія одного з документів, передбачених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);
 • щодо осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України: копія посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України;
 • копію довідки, виданої за формою, визначеною Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 509, з відміткою про фактичне місце проживання в місті Києві (для внутрішньо переміщених осіб).

Уповноважений орган

Управління ритуальних послуг Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

бульв. Т. Шевченка, 3, телефон для довідок (044) 279 38 01

Особливості реалізації

Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до інформації, отриманої від Київського міського військового комісаріату, районних у місті Києві військових комісаріатів про кількість осіб, зареєстрованих в місті Києві, що загинули під час участі в антитерористичній операції, про місце зберігання їх тіл (м. Дніпропетровськ, м. Харків, м. Запоріжжя), забезпечує транспортування тіл мешканців міста Києва, загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції, з місця зберігання до Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (вул. Оранжерейна, 9, м. Київ).

Транспортування тіл мешканців міста Києва, загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції, здійснюється за рахунок суб'єктів господарювання, які надають послуги із транспортування тіл мешканців міста Києва, загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції, з подальшим відшкодуванням за рахунок коштів бюджету міста Києва.

Дізнатись більше про виплати чи отримати консультацію з інших питань можна, звернувшись до:

 • Центру допомоги учасників АТО за адресою: вул. Хрещатик, 36, каб.115, телефон для довідок (044) 202 76 93, (067) 242 37 18
 • Управління ритуальних послуг Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за адресою: бульв. Т. Шевченка, 3, телефон для довідок (044) 279 38 01
Версiя для друку