Головна  →  Загиблі Герої  →  Га́лва В'ячесла́в Анато́лійович

Га́лва В'ячесла́в Анато́лійович (Кузьмич)

4 січня1973 р., ст. Безрічна, Оловяннінський район, Читинська область, РРФСР

26 серпня 2014 (41 рік)

під Маріуполем, Донецька область, Україна

Рядовий міліції (полковник Головного управління розвідки Міністерства оборони України у відставці)

Інструктор

Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов» ГУ МВС України

26 серпня 2014 року В’ячеслав Галва загинув по дорозі до бази батальйону «Азов» (село Урзуф Першотравневого (нині – Мангушського) району Донецької області) внаслідок підриву автомобіля на міні. За іншими даними, він загинув на базі батальйону «Азов» в селі Урзуф у результаті вибуху гранати, накривши її своїм тілом.

Похований у Києві на міському кладовищі «Берковець» (ділянка 45) 28 серпня 2014

Відзнаки Міністерства оборони України:

Орден МО України "Доблесть та честь"

Медаль «За миротворчу діяльність»

Медаль «10 років Збройним Силам України»

Медаль «15 років Збройним Силам України»

Медаль «За сумлінну службу» II ст.

Пам'ятний нагрудний знак «Воїн-миротворець»

Медаль ГУР "Почесна відзнака"

 

Відзнаки ООН:

Медаль ООН «UNOMSIL»

Медаль ООН «UNOMSIL»

 

Нагороджений посмертно:

Відзнака «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня

Медаль УПЦ КП «За жертовність і любов до України»

Медаль "Честь. Слава. Держава"

Відзнака "Герой-киянин"

 

Закінчів КВЗКУ. Роки служби - 1990—2010, 2014. 10 ОЗСпП ГУР.

Український військовик, полковник Головного управління розвідки Міністерства оборони України у відставці, інструктор з підготовки фахівців спецпризначення, інструктор з бойової підготовки батальйону МВС «Азов». Співробітник компанії Prof1group (P1G-TAC®), консультант-розробник, керівник групи ГРТ «Кузьмич», спеціалізацією якої є розробка й тестування військового спорядження.

Пройшов наступні спеціальні курси та програми підготови:

- спеціальну підготовку в контртерористичній групі за програмою ФБР у рамках обміну досвідом між Україною і Сполученими Штатами Америки; 

- у 2002 році навчання з автономних дій у тилу противника в Центрі підготовки «Коммандо» (Франція); 

- підготовку в Центрі розмінування (місто Кам‘янець-Подільський Хмельницької області), отримавши статус командира групи розмінування 2-го рівня;

- курс виживання у гірсько-лісовій місцевості і на морі у Центрі підготовки льотного складу Повітряних Сил Збройних Сил України (місто Судак Автономної Республіки Крим); 

- курс надання невідкладної медичної допомоги під час надзвичайних ситуацій у Центрі медицини катастроф (місто Київ), отримавши статус інструктора-парамедика; 

- спеціальний курс підготовки снайперів (дії снайперів у контртерористичній операції в умовах міста) під керівництвом інструктора спецпідрозділу SAS Великої Британії. 

Неодноразово брав участь у міжнародних змаганнях зі спеціальної підготовки у Словаччині, Угорщині, Австрії, Італії.

У 2000-2001 роках та у 2002-2003 роках у складі миротворчих сил Організації Об’єднаних Націй проходив службу в Республіці Сьєрра-Леоне. 

У 2009 році брав участь в операції зі звільнення українського судна «Фаїна» з екіпажем і військовим вантажем, захопленого сомалійськими піратами.

У 2010 році полковник В.А.Галва звільнений зі Збройних Сил України у запас.

Мешкав у Києві. Працював інструктором з бойової підготовки та крав-мага, займався підготовкою співробітників особистої охорони. 

З 2013 року став штатним консультантом-розробником Prof1group (мережі військових магазинів P1G-TAC®), очолив групу розробки і тестування «Кузьмич», що займалася розробкою та тестуванням сучасного військового спорядження.

З початком антитерористичної операції на сході України добровольцем вирушив на фронт. Був зарахований на посаду міліціонера 1-го відділення 1-го взводу 1-ї роти батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Азов» Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області. Позивний «Кузьмич». 

Застосував свій величезний досвід у підготовці бійців-добровольців різних підрозділів за пришвидшеним курсом. Займався підготовкою бійців батальйону «Азов», разом з якими брав участь у бойових операціях.

25 серпня 2014 року розвідувальний підрозділ батальйону «Азов», у складі якого діяв В’ячеслав Галва, підірвав танк противника і першим зайшов у місто Новоазовськ Донецької області.

26 серпня 2014 року В’ячеслав Галва загинув по дорозі до бази батальйону «Азов» (село Урзуф Першотравневого (нині – Мангушського) району Донецької області) внаслідок підриву автомобіля на міні. За іншими даними, він загинув на базі батальйону «Азов» в селі Урзуф у результаті вибуху гранати, накривши її своїм тілом.

Залишились батьки, брат, дружина та чотири сини.

 

Миротворча міссія у Сієра Леоне 2000-2001,2002-2003 рр.

Війна на Сході України 2014

Версiя для друку