Головна  →  Загиблі Герої  →  Загиблі Герої Небесної Сотні  →  Поправка Юрій Юрійович

Поправка Юрій Юрійович (11 вересня 1995 року, село Морозівка Баришівського району Київської області — 18 квітня 2014 року, місто Слов’янськ Донецької області) — студент, громадський активіст.

Життєпис. Народився в родині Ярослави та Юрія Поправок. Мав молодшого брата Богдана. З першого класу вивчав англійську мову і добре володів нею. Коли навчався в 11 класі, планував вступити в Академію МВС, мріючи про те, щоб професія службовця МВС була шанованою. Проте рідні відмовили сина. У 2012 році Юрій закінчив Київську гімназію №183 і того ж року подав документи до трьох вишів – Лінгвістичного університету, Педагогічного університету ім. М. Драгоманова (в обох – на факультет іноземних мов) та до Київського політехнічного інституту на спеціальність “соціологія та право”. Пройшов в усі три виші, але обрав останній, в якому почав навчатися заочно.

Участь у Революції Гідності та діяльність у Добровольчому українському корпусі “Правий сектор”. З перших днів Майдану Юрій був серед мітингарів. Спочатку входив до 23-ї сотні Самооборони Майдану, а згодом до Добровольчого українського корпусу “Правого сектору”. Мав псевдо “Патріот”. Рідним про участь у протестах не розповідав. Влаштувався на роботу в Ощадбанк і казав, що йде на роботу, навчання або до друзів. Одного разу мати помітила, що у сина на голові зашита рана, але Юрій відповів, що отримав травму через ремонтні роботи у банку. Юрій вижив у трагічні дні 18-20 лютого 2014 року. Навесні Росія, яка вже до того окупувала Крим, розпочала гібридну війну на Донбасі. 15 квітня п’ятеро активістів “Правого сектора”, серед яких був і Юрій, прибули з Києва до Харкова. 16 квітня Юрій зустрівся зі своєю дівчиною Дарією, яка навчалася у Харкові. Після цього група направилася до Слов'янська з метою вивчення обстановки у місті. До Донецької області групу підвезли активісти місцевого Автомайдану. Ввечері хлопці були за 30 кілометрів від Слов'янська. Того вечора мати вже не могла додзвонитися до сина. Частину шляху група пройшли пішки, неподалік Слов'янська вони зупинили ВАЗ-2101 з трьома пасажирами. Водій відвіз групу під Слов'янськ, висадивши неподалік блокпоста. 17 квітня близько 03:00 група розділилася. Юрій Поправка та двоє з його товаришів, Віталій Ковальчук і Роман Постол, пішли на розвідку до блокпосту на в’їзді до Слов’янську. Їх помітили озброєні люди та почали переслідування. Під час втечі Юрій Поправка відстав і був полонений. Пізніше побратими Юрія дізналися, що під ранок той потрапив в полон на блокпосту біля в’їзду в Слов’янськ з боку села Глибока Макатиха. 19 квітня тіло Юрія Поправки з слідами катувань було виявлене у річці разом з тілом місцевого депутата Володимира Рибака. Юрію було 18 років.

Пошанування. Юрія Поправку поховали у селі Морозівка Баришівського району на Київщині. Указом Президента України Петра Порошенка № 94/2015 від 20 лютого 2015 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції Гідності Юрію Юрійовичу Поправці посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. Ім’я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві, що на алеї Героїв Небесної Сотні, на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові, що на вулиці Кривоноса. Рішення Київської міської ради від 12 жовтня 2017 року № 183/3190 про перейменування вулиці Миколи Лебедєва в Києві на вул. Юрія Поправки. 29 травня 2015 року у Києві на подвір'ї київській гімназії № 183 “Фортуна” (вулиця Юності № 5), де навчався Герой, йому було відкрито пам'ятний знак. 23 жовтня 2015 року у Києві в приміщенні 19-го корпусу Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (вулиця Політехнічна № 39), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. Юрія було посмертно нагороджено Відзнакою ДУК “Правий сектор” “Бойовий Хрест Корпусу” (посмертно, № відзнаки 052. Наказ № 145/18 від 28 листопада 2018 року).

Версiя для друку