Головна  →  Ветеранам АТО/ООС  →  Міські пільги та гарантії  →  Компенсація протезування

ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ НА СКЛАДНЕ ПРОТЕЗУВАННЯ КИЯНАМ - УЧАСНИКАМ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Підстава

Рішення Київської міської ради від 9 жовтня 2014 року № 271/271 «Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей».

Хто має право

Відшкодування витрат на складне протезування надається киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, здійснюється у разі лікування в закладах охорони здоров'я на території України.

Поняття "складне протезування" вживається у розумінні Положення про первинне та складне протезування та ортезування осіб з вадами опорно-рухового апарату, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 вересня 2004 року № 234, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2004 року за № 1277/9876.

Що належить до відшкодування

До витрат на складне протезування, у розумінні цього Порядку, належать витрати на:

  • протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, який втратив функціональні можливості кінцівок;
  • проїзд (крім квитків 1 класу та бізнес-класу), проживання (крім номерів підвищеної комфортності) та харчування учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, який втратив функціональні можливості кінцівок, його супроводжуючої особи (у разі потреби).

Витрати на проживання та харчування не можуть перевищувати сум витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначених у додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року N 98.

Необхідні документи

Для відшкодування витрат на складне протезування подається заява, до якої додаються:

  • копія паспорта громадянина України;
  • копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • копія документа, який підтверджує участь в антитерористичній операції;
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
  • копія довідки МСЕК про встановлення інвалідності, яка пов'язана із участю в антитерористичній операції;
  • документи, в тому числі фінансові, що підтверджують надання та оплату послуг із складного протезування;
  • квитки на проїзд учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та супроводжуючої особи;
  • акти виконаних робіт (надаються у разі, коли складне протезування здійснювалось в Україні).

Розмір

Розмір компенсації витрат на стаціонарне лікування, витрат на складне протезування та наданих коштів на стаціонарне лікування визначається комісією в кожному конкретному випадку та не може перевищувати 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому комісією прийнято рішення про компенсацію вказаних витрат та/або виплату коштів.

2015 рік – 1 096 200 грн.

2016 рік – 1 238 400 грн.

2017 рік – 1 440 000 грн.

2018 рік – 1 585 800 грн.

2019 рік – 1 728 900 грн.

Розмір компенсації витрат на складне протезування у разі заміни приймальної гільзи (куксоприймача) та післягарантійного ремонту протезно-ортопедичного виробу підвищеної функціональності не може перевищувати 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому комісією прийнято рішення про компенсацію вказаних витрат.

2015 рік – 182 700 грн.

2016 рік – 206 700 грн.

2017 рік – 240 000 грн.

2018 рік – 264 300 грн.

2019 рік – 288 150 грн.

Уповноважений орган

Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат за адресою проспект Комарова, 7, каб. 116, телефон для довідок: (044) 408 74 44

Особливості реалізації

Відшкодування витрат на складне протезування здійснюється у разі, якщо заявник не отримував грошову допомогу відповідно до Порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 518 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 172) або шляхом безпосереднього отримання аналогічного виробу через органи соціального захисту населення за рахунок коштів місцевого або державного бюджетів.

Для розгляду питань щодо компенсації витрат на складне протезування киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) утворюється комісія. Положення про комісію та її персональний склад затверджуються розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). До персонального Складу комісії мають бути включені фахівці з відповідних питань.

До компенсації витрат на складне протезування не включаються витрати на оплату банківських послуг.

При розгляді питань комісією також враховується обсяг бюджетних призначень на ці цілі, а також висновок керівника відповідного закладу охорони здоров'я з приводу захворювання та із зазначенням інформації, які із наданих заявником фінансові документи є підставою для компенсації грошових витрат, пов'язаних саме із зазначеним стаціонарним лікуванням.

У разі смерті одержувача в проміжок часу від подачі документів до моменту її одержання, виплата допомоги членам сім'ї одержувача не проводиться, а призначена до виплати сума до складу спадщини не включається.

Дізнатись більше про виплати чи отримати консультацію з інших питань можна, звернувшись до:

  • Центру допомоги учасників АТО за адресою: вул. Хрещатик, 36, каб.115, телефон для довідок (044) 202 76 93, (067) 242 37 18;
  • Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат за адресою: проспект Комарова, 7, каб. 116, телефон для довідок: (044) 408 74 44.
Версiя для друку