Головна  →  Загиблі Герої  →  Загиблі Герої Небесної Сотні  →  Мазуренко Павло Анатолійович

Павло Анатолійович Мазуренко (2 грудня 1971 року, місто Любар Любарського району Житомирської область — 22 грудня 2013 року, місто Київ) — програміст, дизайнер.

Життєпис. Народився 2 грудня 1971 року у місті Любар Житомирської області. Згодом родина переїхала у село Сізовка Сакського району Автономної Республіки Крим. У 1995 році закінчив радіотехнічний факультет Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, після чого залишився у Києві. Працював в ІТ-сфері, був інженером- програмістом і дизайнером. Захоплювався музикою, грою на гітарі. Разом із дружиною мали сина.

Участь у Революції Гідності. У грудні 2013 року неодноразово відвідував Майдан Незалежності у Києві. Увечері 18 грудня 2014 року близько 18:00 Павла Мазуренка по дорозі додому на вулиці Гната Юри на Борщагівці біля торговельного центру “Квадрат” перестріли люди в чорній формі, в бронежилетах і шоломах, попросили документи. Павло Мазуренко надав копію паспорта з кримською пропискою, після чого люди у формі жорстоко побили його палицями і ногами, кинули лежачого на землі та втекли. Закривавлений Павло Мазуренко зміг самостійно дістатися додому, звідки пізніше був шпиталізований до Київської міської клінічної лікарні № 12, де 22 грудня 2013 року помер внаслідок отриманих травм через поламані ребра та пробиті легені. Павлу було 42 роки.

Пошанування. Похований у місті Вишневе Києво-Святошинського району Київської області. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Павлу Мазуренку було присвоєно звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю “За жертовність і любов до України”, а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно). Ім’я та портрет героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві й на алеї Героїв Небесної Сотні, а також на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові (вул. І. Кривоноса).

Версiя для друку