Головна  →  Ветеранам АТО/ООС  →  Гарантовані державою пільги  →  Гарантії у медичній сфері

Учасники бойових дій мають право на

  • Безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів. Отримати їх можна лише у державних (у т. ч. відомчих) та комунальних медичних закладах. Для безоплатного отримання лікарських засобів необхідно звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явити посвідчення УБД та рецепт лікаря. Якщо особа обслуговується у відомчому медичному закладі, то отримати ліки можна в аптеках, закріплених за таким закладом.
  • Першочергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів). Щоб скористатися цією пільгою, необхідно в державному закладі охорони здоров’я пред’явити посвідчення УБД.
  • Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація – здійснюється незалежно від форми власності (державних чи приватних).
  • Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів.
  • Користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи.
  • Безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Учасники бойових дій мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого придбані за рахунок коштів державного бюджету. Для забезпечення безоплатним санаторно-курортним лікуванням необхідно звернутися до РУПСЗН за місцем реєстрації з заявою, медичною довідкою, паспортом, копією посвідчення учасника бойових дій чи інваліда війни та документом, що підтверджує залучення до виконання завдань.

Для одержання консультації можна звернутись до:

  • Центр допомоги учасникам АТО за адресою вул. Хрещатик, 36, каб. 115. Телефон для довідок: (044) 202 76 93, (067) 242 37 18;
  • Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО за телефонами у Києві, довідкові матеріали на сайті. Телефон для довідок: (044) 281 08 50, (044) 281 08 48;
  • Координаційного центру з надання правової допомоги за номером 0 800 213 103 або ознайомитись із інформацією на сайті;
  • Відповідного департаменту чи зателефонувавши на профільну гарячу лінію Міністерства оборони України, контакти яких та іншу інформацію можна знайти на сайті міністерства.
Версiя для друку