Головна  →  Загиблі Герої  →  Загиблі Герої Небесної Сотні  →  Цепун Андрій Михайлович

Андрій Михайлович Цепун (14 жовтня 1978 р., м. Київ – 21 лютого 2014 р., м. Київ) – менеджер з продажу.

Життєпис. Народився та виріс у місті Київ. У 1995 році закінчив ліцей №100 «Поділ» у Києві, у 2001 році – радіофакультет Київського міжнародного університету цивільної авіації (нині – Національний авіаційний університет). Працював менеджером з продажу металоконструкцій (броньовані двері, ковані речі). Відкривав свій власний бізнес з продажу металоконструкцій, але криза змусила його закрити підприємство. Останнім часом працював на фірмі «КиївСпецСталь». Із дружиною Юлією мали сина Владислава.

Участь у Революції Гідності. Взимку 2013-2014 років був активним учасником Революції Гідності. Під час протистоянь у центрі Києва чергував на блокпостах на в‘їзді до столиці, щоб зупинити підхід підкріплення для «тітушків» та бійців «Беркуту». Увечері 20 лютого 2014 року Андрій Цепун разом з іншими активістами чергував на блокпосту на в‘їзді у Київ з боку Гостомельської траси. В ніч на 21 лютого 2014 року після завершення чергування близько півночі пішов сам додому. Вранці його тіло знайшли у Києві на вулиці Верболозній на Куренівці зі слідами жорстокого побиття й черепно-мозковою травмою, несумісною з життям. Андрію було 35 років.

Пошанування. Похований на кладовищі села Кожухівка Васильківського району Київської області. Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Цепуну Андрію Михайловичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю “За жертовність і любов до України”, а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно). Ім’я та портрет героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві й на алеї Героїв Небесної Сотні, а також на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові (вул. І. Кривоноса). 17 лютого 2015 року у селі Гаврилівці на фасаді будівлі Гавриловецької середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 13 жовтня 2015 року у Києві на фасаді будівлі Національного авіаційного університету (проспект космонавта Комарова, 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку (з
часом її було замінено на нову).

Версiя для друку